• Ankara: +90 (312) 394 25 56
  • İstanbul: +90 (212) 511 25 62
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Siz yazın, Armoni işinizi kolaylaştırsın!

Siz değerli yazarlarımızın aklına takılan, sormak istediği ya da sorabileceği tüm soruları tek bir sayfada, şeffaf yayıncılık ilkemiz doğrultusunda cevapladık!
Günümüz teknolojisine adapte, yeni nesil iletişim araçlarını eksiksiz bir biçimde kullanabilen profesyonel ekibimiz ile yazanı ve yazmak isteyen herkesi destekliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

ÜCRETSİZ BASKI NEDİR?

Sayfa sayısı, ebat, renkli ya da siyah-beyaz baskı olması fark etmiyor, nitelikli bulduğumuz her eseri ücretsiz yayınlıyoruz.

Dâhil Hizmetler:

Mizanpaj

Kapak Tasarımı

Temel Redaksiyon (Editörlük Değildir)

ISBN-Bandrol Temini

Resmi Gönderiler (Derleme, Milli Kütüphane, Savcılık, Emniyet, ISBN vb)

Tanıtım Bülteni

Tüm online satış noktalarında ve talep eden tüm kitabevlerinde eser satışı.

Sosyal Medya Tanıtımları

 

Tek isteğimiz; kitap yayınlandıktan sonraki ilk ay içinde, ilk 50 adedin kitaparmonisi.com üzerinden % 25 indirimle satılması, eğer bu 50 adet eksik kalırsa yazar tarafından tamamlanma sözü. Bu sayı tamamlandıktan sonra diğer internet siteleri ve istek yapan tüm kitapçılara gönderi yapılır.

Kitabın sayfa sayısı, ebat, baskı durumuna göre standart fiyatlandırma vardır.

Örnek: 110 - 130 sayfa (13,5 x 19,5 cm -roman-öykü) bir kitaba (Ocak 2023) 45 - 50 TL aralığında fiyat konur ve % 25 indirim ile satışa çıkar.

250 adet satış sonrasında ise TELİF ödemesi başlar.

NOT: Fotoğraf-resim-tablo veya çizim içeren kitapların baskıya hazır halde gelmesini istiyoruz. Şimdilik bu tür kitapların içeriğine müdahil olamıyoruz.

Kitabın editör okumasına ihtiyacı varsa bu ücretlendirmeye tabidir. 

TEK ÖDEMELİ SEÇENEK NEDİR?
ESERİMDEN BELLİ BİR PARA KAZANABİLİR MİYİM?
HERKES KİTAP ÇIKARABİLİR Mİ?
HER KİTABI YAYINLIYOR MUSUNUZ?
ŞiİİR KİTABI BASIYOR MUSUNUZ?
TELİF HAKLARI & ÖDEMELER
DİZGİ & MİZANPAJ (İç Tasarım)
KAPAK TASARIMI
EDİTÖRLÜK HİZMETİ
EDİTÖRLÜK İSTEMİYORUM, KİTABIM YAYINLANIR MI?
DOSYAM BİLGİSAYAR ORTAMINDA DEĞİL, NE YAPABİLİRİM?
KİTABIMI TASDİK ETTİRMELİ MİYİM?
KİTABIMI SİZDEN ÇIKARMAYI DÜŞÜNÜYORUM, BASKI ÖNCESİ HİZMET SAĞLIYOR MUSUNUZ?
TANITIM & REKLAM
DAĞITIM & SATIŞ
DOSYA NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?
KİTABIMIN KAÇ SAYFA OLACAĞINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
KİTABIM ÇALINIR MI? TELİF HAKLARI NASIL KORUNUYOR?
SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?
KİTABIM SATIŞA ÇIKACAK MI?
EN AZ KAÇ KİTAP BASILIR?
KİTABIN TAMAMINI KENDİM HAZIRLADIM, YALNIZCA BASKI HİZMETİ ALABİLİR MİYİM?
DOSYAMDA FOTOĞRAF VE GRAFİKLER VAR, YAYINLANABİLİR Mİ?
RENKLİ KİTAP ÇIKARABİLİR MİYİM?

Armoni Kitap Sizi Gereksiz Yüklerden Kurtarır
DESTEKLİ KİŞİSEL YAYINCILIK!

Destekli kişisel yayıncılıkta ise yayınevinin yatırım yükünü yazar üstlenir. Daha doğrusu yazar, eserinin bir kitap haline gelip satışa çıkabilmesi için yayıncıyı kiralar. Yayınevi de yazar adına eserini, yasal prosedürleri ve profesyonelliği gözeterek yayın dünyasına kazandırır.

Kitabınızı tam ve eksiksiz bir şekilde yayın hayatına sunabilmeniz için en ideal olan yol ise son zamanlarda Türkiye’de de oldukça değer kazanan destekli kişisel yayıncılık adı altında hizmet veren yayıncıların eşliğinde yapılmaktadır.
 
Bu süreç nasıl işler şimdi de ona bir göz atalım:

  • Dosya gönderimi: Yayın danışmanı ile görüştükten sonra kitabınızı hangi strateji üzerinden yürüteceğinize karar verirsiniz. Dosyanızı mail yolu ile göndermeniz yeterlidir.
  • Kitabınızın yayınlanması için gereken yasal şartlar yerine getirilir ve ISBN, bandrol alımı çalışmalarına geçilir. Eğer dosyanız kitaplaştıktan sonra satışa sunulacaksa bir editör elinden geçmesi gerekir. Eğer buna gerek görülmüyorsa diğer çalışmalar tamamlandıktan sonra kitabınız yayınlanır.
  • Editörle çalışma: Yazdığınız alanla ilgili bilgi sahibi editörünüzle konuşur, beklentilerinizi dile getirirsiniz. Editör size gerekli uyarıları yapar ya da dosyanız üzerinde gördüğü eksikleri bildirir. Mutabakata varıldıktan sonra düzenlenen dosyanıza onay verirsiniz.
  • Üretim: Yine editör ya da satışla ilgili bölümün tavsiyeleri ile istediğiniz ebat, kâğıt kalitesi ve baskı teknikleriyle kitabınız kısa bir sürede iç düzenlemesi ve kapak çalışması yapılarak üretilir. Bu süreç değişiklik göstermekle birlikte bir ya da en fazla iki aylık bir sürede biter.
  • Tanıtım: Tam bir profesyonellikte üretilen kitabınızın bundan sonraki yolu tanıtım yapılması şeklindedir. Hazırlanan standart bir bülten ilgili yerlere bildirilir ve sosyal mecrada yürütülen çalışmalar sonucu on binlerce insana kitabınızın tanıtımı yapılır.
  • Satış: Kitabınızın tanıtımı yapıldıktan sonra dağıtımcı ya da kitapçılardan sipariş geldiği taktirde yayınevi gelen siparişleri yerine ulaştırır ve yeni gelecekleri beklemeye başlar.
  • Telif meselesi: Yayınlanan kitapların tamamı yazara aittir. Armoni Yayınlarından yayınlanan kitaplardan resmî kurumlara ve bazı medya kuruluşlarına gönderilmek üzere 15-20 adet haricindeki kitaplardan yazara istediği adette gönderilir. Kalan kitaplar satılmak üzere kendi sitemiz kitapyaptir.com başta olmak üzere kitapyurdu, idefix, babil, d&r, kitapsec, pandora, hepsiburada, kitapsihirbazi vb internet satış sitelerine yüklenir. Ayrıca İstek geldiğinde D&R, Remzi, Nezih, Alkım, Kitapsan, Arkadaş, Kabalcı, İmge, Mephisto, Dost Kitapevleri, TveK gibi zincir mağazalarla birlikte birçok şehirdeki küçük-büyük ölçekli kitapçılara da eseriniz ulaştırılır. Buralardan satılan her kitabın telifi yazara çeşitli periyotlarla ödenir.

Bize Ulaşın

Kitap Yayınlatmanın En Doğru Yolu!
+90 552 897 8112 | kitap@armonikitap.com
PAZARTESİ - CUMARTESİ
09:00 - 19:00
CUMARTESİ - PAZARTESİ
09:00 - 19:00

Hakkımızda

Öncelikle geleneksel yayıncılığı anlatarak başlayalım. Esasında olması gereken, yazar ve yayınevinin tercih ettiği yayın yöntemi budur.

ArmoniProfesyonelYayınDağıtımKitap

© 2023 ARMONİ KİTAP. All Rights Reserved. Powered by Dağsu Sönmez